Łódzcy architekci najlepsi?

Łódzcy architekci najlepsi?

Coraz częściej można usłyszeć spory dotyczące tego, jakie miasto rodzi najlepszych architektów, którzy reprezentują nasz kraj na całym świecie. Architekt Łódź jest coraz bardziej znanym i szanowanym zawodem, a co za tym idzie, pojedyncze osoby toczą miedzy sobą batalię o tytuł tego najlepszego.
Łódź – miasto możliwości
Niezależnie od tego z jakiego rejonu Polski pochodzimy, każdy słyszał różne głosy na temat Łodzi, jej wyglądu, infrastruktury. Zdania są zdecydowanie podzielone. Często można usłyszeć, że jest to najbrzydsze miasto, jakie znajduje się na mapie Polski, a Manufaktura łódzka jest jedynym elementem, przez który miasto to jest znane. Inni natomiast twierdzą, że poprzez połączenie starej, szarej zabudowy i nowoczesnych budynków jest to miasto do rozwoju dla każdego młodego architekta.
Osoby studiujące ten kierunek, twierdzą że łódzka uczelnia kreuje nowych, młodych i zdolnych architektów, którzy już za kilka lat będą znani na całym świecie.
Migracyjni architekci
Można mówić, że architekt Łódź jest wytworem danego miasta. Nie możemy jednak zapominać, że coraz częściej młodzi ludzie migrują po całej Polsce w poszukiwaniu miejsca, w którym mogą się rozwinąć i osiągnąć sukces. Często wybierają Łódź czy Warszawę, mając nadzieję, że tych miastach osiągną swój cel. Nie zmienia to jednak faktu, że ich korzenie mogą znajdować się zupełnie gdzieś indziej, więc trudno mówić to o mieście, które skupia w sobie wybitnych architektów. Być może większość z tych wybitnych, którzy przenieśli się do Łodzi, pochodzi na przykład z Gdańska?
Niekończąca się batalia
Spory na temat tego, gdzie działają najlepsi architekci będzie trwała jeszcze wiele lat i pewnie nie zakończy się jednogłośnym zdaniem wszystkich, którzy wypowiadają się w tym temacie. Ranking miast do których przyjeżdżają młodzi ludzie wciąż się zmienia, tak samo jak zmieniać się będzie ranking dotyczący tego, gdzie mamy największą liczbę uzdolnionych architektów. Nie ważne czy jest to architekt łódź, Poznań czy Kraków. Ważne, że pracuje on na swoją opinię i na opinię Polaków, którzy dzięki wyjątkowymi i uzdolnionym osobom mogą pokazać się na arenie międzynarodowej.

Comments are closed.