Kto zajmuje się sprzedażą?

Kto zajmuje się sprzedażą?

Każdy z nas miał okazję nie raz być w sklepie spożywczym, czy innym w celu dokonania zakupu. Obsługa przez sprzedawczynie, czy też kasjerki, to oczywista sprawa. Jednak często do takich sklepów trafiają produkty zaoferowane wcześniej przez przedstawicieli handlowych. Są, to osoby, które poruszają się po danym terenie w celu pozyskiwania nowych klientów lub dbania o tych dotychczasowych. Praca jaką zajmują się przedstawiciele handlowi, to różnorodne działania mające na celu nawiązanie nowych kontaktów z konsumentami. Dziś na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferują taką pracę. A, to dlatego, że w każdej firmie istnieje potrzeba dbania o relacje z klientami, czy też sprzedaż bezpośrednia.

Osoby, które zajmują się sprzedawaniem danych produktów do różnych punktów handlowych mogą zajmować się nimi w danym, określonym terenie. Do ich obowiązków należą między innymi:

sprzedaż bezpośrednia produktów
pozyskiwanie nowych klientów
uzyskiwanie zakładanych rezultatów
obsługa klientów w danym rejonie
merchandising

Taka forma pracy wymaga często znajomości branży oraz przeprowadzenia pewnych szkoleń sprzedażowych. W wielu firmach, w których zatrudnieni, są przedstawiciele handlowi, można zauważyć, że każdy z nich posiada własny rejon, w którym pracuje. Pozwala, to usystematyzować pracę oraz zapewnić rozwój danej firmy. Bezpośredni kontakt z klientami umożliwia dotarcie do większej ich liczby, a także pozwala wzbudzić zaufanie u konsumentów. Praca taka wymaga najczęściej poruszania się samochodem, gdyż w grę wchodzą oddalone od siebie punkty handlowe.

Można zauważyć, że przedstawiciele handlowii, zajmują się sklepami spożywczymi, hurtowniami, marketami, a także punktami gastronomicznymi i innymi. Można spotkać się z nimi w każdej branży, gdyż, stanowią jedno z podstawowych narzędzi służących do budowania dystrybucji w firmie. Należy, więc zadbać by i nasza firma zatrudniała przynajmniej jedną osobę na takim stanowisku. Może ona bowiem zareklamować odpowiednio nasz produkt.

Comments are closed.