Historia Ethereum

Historia Ethereum

Ethereum to jedna z bardziej znanych krypto walut. Bardzo często porównywana jest do Bitcoina, chociaż tak naprawde tylko nieliczna grupa ludzi wie coś więcej na temat tej waluty cyfrowej. A szkoda, bo jest to waluta, która naprawdę dobrze rokuje. Być może nie stoi ona na giełdzie jeszcze tak wysoko jak bitcoin, jednak można się spodziewać, że może do tego dojść i to w dość szybkim tempie. Dlaczego? Jak widać na przykładzie bitcoina, który wciąż drożeje, zainteresowanie walutami tego typu rośnie i na pewno nie będzie malało.
Historia…
Pierwszą krypto walutą jaka powstała był bitcoin i było to w roku 2009. Została ona stworzona przez anonimowego twórcę, chociaż do dziś podejrzewa się, że musiała to być grupa twórców, przede wszystkim matematyków i kryptografów. Początkowo można było kupić bitcoina za kilka centów, ale dość szybko waluta ta stała się prawdziwym hitem i poszybowała w górę. Oczywiście po drodze przydarzały się smutne historie, takie jak bańki, ale to dzieje się na każdym z rynków i trzeba być na to przygotowanym
Jedną z kolejnych walut cyfrowych został Ethereum. Został stworzony w roku 2014, a przynajmniej wtedy zrobiło się o tej walucie głośno. Została stworzona przez studenta o pochodzeniu rosyjsko – kanadyjskim. 21 latek, Vitalik Buterin od początku twierdził, że Ethereum ma szansę na sukces, ponieważ jest bardzo podobny do swojego rywala, a wiec do bitcoina.
Czym charakteryzuje się Ethereum http://coinforum.pl/ethereum.html? Transakcje rejestrowane są tutaj (jak można się spodziewać), w łańcuchach bloków. Działanie to następuje publicznie. Dlaczego taki wybór? Jest on dość oczywisty dla każdego, kto choć trochę orientuje się w krypto walutach. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie zarówno wysokich kosztów jak i pośredników, a przecież na tym najbardziej zależy użytkownikom walut cyfrowych. Jedną z bardzo ważnych cech Ethereum jest to, że obsługuje również zewnętrzne aplikacje i możliwość ta jest zupełnie darmowa. Jeżeli jesteś zainteresowany – nie czekaj. Być może już dziś opłaci Ci się zainwestować w te waluty!

Comments are closed.